BAŞKAN DENİZ’DEN GAZETECİLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

Diyarbakır Ticaret Odası Fuar Komisyon Başkanı Mehmet Ali Deniz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

14:13:13 | 2021-01-10

Gazeteciliğin vatandaşa hizmet yolunda kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Ali Deniz, Diyarbakır basının bu kutsal görevi yerine getirmek için samimiyetle çalıştığını ifade etti. Gazeteciliğin ve gazetecilerin her dönemde zorluklar yaşadığını ifade eden Deniz, “Gazetecilik zor bir meslek.

Basın mensubu arkadaşlarımız zor şartlar altında bu görevi ifa ediyorlar. Kısıtlı imkanlara rağmen iline, ülkesine, milletine ve tüm insanlığa yapmış oldukları doğru, tarafsız haberlerle faydalı işler yapmaktadırlar" dedi. Deniz , "Millete faydalı işlerin yapılabilmesi için en büyük etken basın özgürlüğüdür. Bizler Diyarbakır’da yayın hayatını sürdüren gazeteciler olarak, basın özgürlüğümüzü hiçbir şeyle değişmedik. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kuru bir kutlamadan ibaret olmasın. Basın üzerinden baskıların azaldığı, basın çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirildiği, temel hak ve hürriyetlerinin tahsis edilmesi çözüme kavuşturulmalıdır.

 

Diyarbakır basını ili, ülkesi için elindeki kısıtlı imkanlara rağmen elinden gelenin fazlasını yapmaktadır. Bu duygularla Diyarbakır’da faaliyet gösteren tüm çalışan gazetecilerin gününü kutlar, meslek hayatlarında başarıların devamını dilerim” ifadelerini kullandı.
ETİKET :  

Tümü