Diyabete halaylı kutlama

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla farkındalık yürüyüşü yapıldı ve halaylar çekildi.

10:29:22 | 2019-11-18

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Sosyal Komitesi tarafından organize edilen ve davul-zurna eşliğinde gerçekleştirilen farkındalık yürüyüşüne, doktorlar, hastane çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Bisiklet Kulübünün de destek verdiği yürüyüş öncesi diyabet hakkında açıklama yapan Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Zafer Pekkolay, diyabetin bilinen en eski hastalıklardan biri olduğunu vurguladı.

Dr. Pekkolay, buna rağmen diyabetin tüm dünyada hızlı şekilde artmaya devam ettiğini ve her 3 kişiden birinin diyabet hastası olma tehlikesi bulunduğunu söyledi.   DÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alparslan Tuzcu’nun öncülük ettiği etkinlikte, katılımcılar davul-zurna eşliğinde halay çekti. Ardından ‘Merhaba hareket, elveda diyabet’ ve ‘Ayakta kal, hayatta kal’ pankartları açarak farkındalık yürüyüşüne katılanlara, kurayla çeşitli hediyeler verildi.
ETİKET :  

Tümü