Diyarbakır’ın gururu Çoksüer profluk ünvanı aldı

Diyarbakır’da çocuk sayısız ailenin umudu olan ve yaptığı müdahaleler ile dağılacak olan bir çok ailenin umudu olan ve çocuk sahibi olmalarına katkı sunan Kadın Doğum ve Tüp Uzman Doç.Dr. Hakan Çoksüer Profesörlük ünvanı almaya hak kazandı.

09:55:38 | 2019-04-06

 Özel Diyar Life Hastanesi’nde Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak görev yapan Doç.Dr. Hakan Çoksüer Profesörlük ünvanı almaya hak kazandı. Diyarbakır’da yıllardır sayısız aileye umut olan bir çocuk hasreti çektikleri için dağılmaya yüz tutan ailelerin çare kapısı halini alan ve tüm ailelere umut ışığı saçan yaptığı başarılı operasyonlar ile çocuksuz ailelerin çocuk sahibi olmasını sağlayan Özel Diyar Life Hastanesi’nde Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak görev yapan Doç.Dr. Hakan Çoksüer’ün profesörlük ünvanı alması hastaları ve Diyarbakır halkı tarafından da sevinçle karşılandı. Profesör Doç.Dr. Hakan Çoksüer profesörlük ünvanı aldığını sosyal medya hesabından duyururken, kendisine yüzlerce destek mesajları geldi.  
 

 
Hastaları ve yakınları tarafından adeta mesaj yağmuruna tutulan Prof.Dr. Hakan Çoksüer’in telefonları da susmak bilmiyor. Kendisine gösterilen ilgiden dolayı hastaların ve dostlarına teşekkür mesajı yollayan Prof.Dr. Çoksüer, “Şahsıma gösterilen ilgiden dolayı herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Prof.Dr. Hakan Çoksüer Kimdir? 1977 yılında Mardin’de doğdum. Türkçe, Kürtçe ve İngilizce, Lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladı.2001 yılında Trakya Üniversitesi’nden mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldım. 2006 yılında İstanbul Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ünvanını aldı. İstanbul Zeynep Kamil Hastanesinde Pelvik rekonstrüksiyon cerrahi alanında eğitim alarak estetik jinekoloji ameliyatlara aktif olarak katıldı. İstanbulda Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında yüksek lisans programına başladı. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Androloji bilim dalında erkek kısırlığı konusunda bilimsel çalışmalara katıldı.  
 

 
2008 yılında Dumlupınar Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2010-2011 yılları arasında Ankara GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Çalıştı. Sonrasında Sağlık Bakanlığı onaylı Laparoskopi sertifikası aldı. Ankara GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında Tüp Bebek Eğitimi aldı.2012 yılında 6 aylık süre ile Akupunktur eğitimi aldı. 2012 yılında Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesinde Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında Yüksek Lisans diploması aldı. 

2013 yılında; İşletme yönetimi, İşletmelerde kriz yönetimi ve Liderlik yönetimi alanında 80’er saat eğitim alarak her 3 alanda da sertifika almaya hak kazandı. 34 Yurtdışı 30 Yurtiçi yayınlanmış makalesi mevcuttur. İnfertilite alanında çok sayıda bilimsel kitap bölümlerim mevcuttur. Ulusal kongrelerde davetli konuşmacı olarak çok sayıda sunumlar gerçekleştirdi.  
 

 
2010-2013 yılları arasında Kütahya (TJOD) Türk Jinekoloji ve 0bstetrik Derneği Başkanı olarak görev yaptı. 2012 yılında TJOD Kongresinde Polikistik Over Sendromu ile ilgili ikincilik ödülünü aldı. Medikal Ozon Terapi Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Nurettin Lüleci’nin koordinatörlüğünde medikal ozon terapi eğitimi alarak medikal ozon sertifikası aldı. 2012 yılında dünyanın saygın kongrelerinden olan ESRE kongresinde polikistik over sendromu ile ilgili poster sunumum “Clinical Science Award” için ön elemede ilk 10’a seçildi. Avrupa ülkelerinin saygın dergilerinden olan Archives of Gynecology and Obstetrics, gynaecology and obstetrics ve Gynecological Endocrinology gibi dergilerde infertilite ve jinekoloji alanında hakemlik yapmakta. 
 


 
 Obezite ve infertilite alanında çalışmalar yürütmekte olup, 2014 yılında obezite tedavisinde dünyanın 36 ülkesinde başarılı bir şekilde kullanılan ‘’metabolik balans’’ yönteminin Diyarbakır temsilcisi olarak seçildi. Almanya’da progesteron hormonuyla ilgili eğitim aldı. Üniversiteler arası kurulun, yapmış olduğu sınavı başarıyla tamamlayarak; Doçent Doktor ünvanını aldı. Klinik psikoloji alanında Doktora programını sürdürmekte. İnfertilite (kısırlık) alanı ile ilgili Avrupa ülkelerinin saygın dergilerinde yayınlanmış çok sayıda hem ulusal hem de uluslararası makaleleri mevcuttur. 

Tüp bebekte stres ile baş edebilmek için “Stresi Akupunktur ile Yendim Tüp Bebeğe Hazırım” isimli kitabı yayınlandı. Belli aralıklarla sağlıkla ilgili televizyon programları yapmakta. Aynı zamanda gazete ve internet sitelerinde sağlıkla ilgili özellikle infertilite (kısırlık) ile ilgili yazılarım yayınlanmaktadır. Prof.Dr. Hakan Çoksüer Özel Diyar Life Hastanesi’nde görevine devam edeceğini belirtti. 
 

 


HABER:YILMAZ ACU
ETİKET :  

Tümü