İzol Aşiretinin Muhteşem Düğünü: Binlerce Konuğun Katılımıyla Unutulmaz Bir Gece

Türkiye'nin en büyük aşiretlerinden biri olan İzol aşireti, Diyarbakır'ın Zana Düğün Salonu'nda gerçekleşen görkemli bir düğünle bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Süleyman Ergin yeğenin düğünde birbirlerine hayatlarını adayan Birgül Ergin ve Cihan Ergin çifti, adeta masalsı bir atmosferde evliliklerine "evet" dediler.

08:48:30 | 2024-02-12

Diyarbakır'da düzenlenen bu görkemli düğün töreni, ülkenin dört bir yanından tanınmış isimleri sanat, siyaset, iş dünyası, spor ve medya alanlarından bir araya getirdi. Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri, iş dünyasının önde gelen isimleri, yerel basının temsilcileri ve Diyarbakır'ın tanınmış simaları, bu muhteşem düğünde yer aldı.Binlerce kişinin katıldığı bu görkemli düğün töreni, adeta dillere destan bir merasimle gerçekleşti. Her detayın özenle düşünüldüğü düğünde, misafirlerine unutulmaz anlar yaşatan organizasyon, gece boyunca devam etti.
Damatın amcası olan iş adamı Süleyman Ergin ve gelinin babası Burhan Ergin ile damadın babası Cemil Ergin, gece boyunca gösterdikleri misafirperverlikleriyle örnek bir ev sahipliği sergilediler. Konukları kapıda karşılayan ve masalarına kadar eşlik eden Süleyman Ergin, gece sonunda yine konukların uğurlanmasında aktif rol aldı, geleneksel konukseverliğin en güzel örneklerini sergiledi.

Düğün boyunca yaşanan duygusal anlar, konukların mutluluğuyla taçlandı. Gelin ve damadın pastayı kesme anı, salondaki herkesi etkisi altına alırken, bu anı ölümsüzleştirmek isteyen konuklar, bol bol fotoğraf çektirdiler.